Nästa match
Senaste resultat
Nyheter från sektionen
Information till ungdomslagen gällande Covid-19
13 mar 2020
Intresseförfrågan, 09:or innebandy
21 jan 2020
Nyheter från Svärtinge SK
Sommarerbjudande!
Idag, 20:00
Midsommarbingo - Vårfinal!
Igår, 09:00
Svärtinge vann Pantkampen!
22 jun
Full fart på träningarna fram till april
15 mar, 21:05 0 kommentarer
Träningarna på fredagarna kör på för fullt. Innebandyn fortsätter ända fram till 1 april då sista träningstillfället blir. 8 april är det planerat en gemensam avslutning tillsammans med alla innebandyjuniorlag i föreningen, missa inte det! Mer information om 8 april kommer och fram tills dess fortsätter vi träna. Alla är välkomna att träna och testa innebandy!
Nu kör vi igång med träningarna igen!
10 jan, 19:58 0 kommentarer
På fredag startar vi våra träningar för tjejer födda 2013-2015 igen efter juluppehållet. Välkomna till Billbäcks Arena 17:00-18:00. Allt du behöver ta med är ett par inneskor och spring i benen. Har du en egen klubba och skyddsglasögon så är det ännu bättre.
Vill du komma och testa om innebandy är något för dig? Då finns låneklubba och glasögon på plats. Vi tränar grundteknik, spelar match och strävar efter rörelseglädje varje tillfälle.
Vi ses!
Säsongsstart!
10 sep 2021 0 kommentarer
Hej!
Äntligen drar innebandysäsongen igång, hoppas ni är lika taggade som vi är!
Träningstiden för säsongen kommer vara fredagar kl 17-18 i Billbäcks arena och första träningen blir 17/9.
För att underlätta träningsupplägg uppskattar vi om
ni anmäler ert barn via svenskalag.se.
Alla tjejer födda 2013-2015 är välkomna att prova på innebandy, så sprid gärna infon om ni vet någon som vill testa.
åDet finns lite material i form av klubbor och innebandyglasögon att låna, i övrigt behövs bara inneskor och träningskläder.
Väl mött nästa fredag!
mvh ledarna
Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade |